Adres
Beykent Sanayi Sitesi 5. Sokak No:174-175 Beylikdüzü / İstanbul
Yardım ihtiyaçiniz varmı?
7/24 her gün
sizin için hizmet vermekteyiz.
Çalışma Satleri
Hafta içi 08:00 - 20:15 Cumartesi 08:00 - 20:00
7/24 Yol Yardım Telefonu:0535 683 44 86

Beylikdüzü Hava Filitresi Değişimi

Hava Filtresi Ne İşe Yarar? Ne Zaman Değişir?

Hava filtresi, motorun çalışmasını sağlayan silindirlerin içine giren havayı temizler ve motor çekiş gücüne ve aracın performansına önemli etki eder. Motora partiküllerin ya da başka zararlı maddelerin girişini engeller,  sağlıklı çalışmasını ve uzun ömürlü olmasını sağlar BMW Audi gibi markalar buna çok dikkat eder.

 

Hava Filtresi Ne Zaman Değişir?

 

Hava filtresi değişimi; aracın modeline, markasına, kaç kilometrede olduğuna hatta filtrenin kalitesine göre değişiklik gösterir. Genel durumda 10 bin ya da 15 bin kilometre sonrasında periyodik olarak hava filtresinin değiştirilmesi gerekir.

 

Bazı özel durumlarda daha sık değiştirilmesi gerekebilir. Aracınızı çok tozlu topraklı yollarda kullanıyorsanız ya da filtrenin kalitesi düşük seviyede ise daha erken değiştirilmesi gerekebilir.

 

Aracınızı çok kullanmıyorsanız ya da hiç kullanmıyorsanız kilometre dolmadan hava filtresi değişim zamanı 3 yıl olarak bilinir. Çünkü filtre bir süre sonra eskiyip kırılgan hale gelir. Motora kum, toz gibi zararlı maddelerin girmesine sebebiyet verir.

 

Ancak özellikle dizel motorlarda ve turbo beslemeli benzinli motorlarda her periyodik bakımda değişmesini öneririz.

Bu ve bunun gibi işlemler için de Teryaki Auto'yu tercih etmenizi öneririz.

img
WhatsApp
+905336012165
İnstagram
teryakiauto_bakim_servis
imgYardım
ACİL YARDIM