Adres
Beykent Sanayi Sitesi 5. Sokak No:174-175 Beylikdüzü / İstanbul
Yardım ihtiyaçiniz varmı?
7/24 her gün
sizin için hizmet vermekteyiz.
Çalışma Satleri
Hafta içi 08:00 - 20:15 Cumartesi 08:00 - 20:00
7/24 Yol Yardım Telefonu:0535 683 44 86

Beylikdüzü Motor Testi

Motor Performans Testi Nedir, Nasıl Yapılır?

 

Bilgisayar destekli cihazlar ile aracın motor ve motor aksamlarında gerçekleştirilen ölçümlere motor performans testi adı verilir. Motor performans testi ile motorun ürettiği gücün ne kadarını tekerlek sistemine ilettiği ve motorun aktarım aşamasında yaşadığı güç kaybının bulunup bulunmadığına bakılır. Oto ekspertiz esnasında gerçekleştirilecek olan en önemli performans testlerinden birisidir.

Merkezimizde özel Dyno Test cihazlarımız ile gerçekleştirdiğimiz testler sonucunda aracınızın motoruna ilişkin en güncel verilerin elde edilmesi mümkün olur. Teryaki Auto Profesyonel test ekibimiz ile müşterilerimize sunulan hizmetler kapsamında araçlar öncelikle testin yapılacağı alana çıkartılır ve gerekli güvenlik önlemleri alınır. Motor sisteminde gerçekleştirdiğimiz testler esnasında motorun beygir gücü ile motor torku, aracın sahip olduğu güncel motor değerleri, transmisyon sistemi, ateşleme ile yakıt sistemi detaylı şekilde incelenir ve elde ettiğimiz veriler doküman halinde müşterilerimize teslim edilir.

 

 

Motor Performans Testi

Özellikle ikinci el araçların alım ve satım işlemleri esnasında tercih edilmesi gereken motor performans testi, aracın en güncel haldeki değerlerinin, diğer aksamlar ile bağlı olduğu hali ile ölçülmesini sağlar. Teryaki Auto bünyesinde gerçekleştirdiğimiz motor performans testi ile aracın hem motor aksamlarında hem de diğer organlarında bulunan her türlü arızanın kısa sürede tespit edilmesi mümkün olur.

 

 

Motor Performans Testi Nasıl Yapılır?

Aracın motorunda en iyi sonuçların alınmasını sağlayan araç motor performans testi merkezimizde şu aşamalar ile gerçekleşir;

  • Motor performans testine başlamadan önce merkezimizde aracın bu teste uygun olup olmadığına ilişkin detaylı bir inceleme yapılır. Bu aşamada aracın yağ değerleri, su değerleri motor kapağı açılarak kontrol edilir. Eksiklikler varsa giderilir.
  • Aracın önden çekişli mi yoksa 4×4’mü olduğu belirlendikten sonra aracın lastiklerinde yapılan muayene de olumlu geçerse, araç test alanımıza alınır. Lastikleri belirli oranda aşınmaya sahip olan araçlar test için uygun olmadığından, bu araçların testi ertelenir.
  • Araç, teste başlamadan önce profesyonel ve deneyimli test uzmanlarımız tarafından, zemine zincirler ile sabitlenir ve aracın ön kısmına gerekli soğutmayı sağlayacak şekilde fan sistemi yerleştirilir.
  • Sistem üzerinde teste hazır olan araca uzmanımız biner ve motorun çalıştırılması ile motor performans testi başlar.  Motora düzenli aşamalar ile güç verilir ve tamburlar üzerinde motorun devrini alması sağlanır.
  • Rolanti seviyesinden maksimum seviyeye kadar kademeli şekilde motor çalıştırılır ve aşamalı olarak aracın devirlerde sahip olduğu performans bilgisayarlı sistemler aracılığı ile tespit edilir.

Teryaki Auto yetkili servisleri Esenkent, Bahçeşehir, Avcılar, Bizimkent'te bulunmaktadır.

img
WhatsApp
+905336012165
İnstagram
teryakiauto_bakim_servis
imgYardım
ACİL YARDIM