Adres
Beykent Sanayi Sitesi 5. Sokak No:174-175 Beylikdüzü / İstanbul
Yardım ihtiyaçiniz varmı?
7/24 her gün
sizin için hizmet vermekteyiz.
Çalışma Satleri
Hafta içi 08:00 - 20:15 Cumartesi 08:00 - 20:00
7/24 Yol Yardım Telefonu:0535 683 44 86

Beylikdüzü Periyodik Bakım Nedir? Neden Önemlidir?

Teryaki Auto servislerimiz nerede bulunur ? Büyükçekmece, Hadımköy, Tüyap, Mimarsinan, Silivri'de bulunmaktadır.

Periyodik Araç Bakımı Nedir?

Periyodik bakım, üretici firmaların tasarlamış oldukları araçlar için yılda bir veya aracın belirli kilometre noktalarında yapılmasını önerdikleri bakımdır. Bu bakım, aracın donanımında yer alan parçaların işlevselliklerini sürekli olarak korumak ve aracın sunduğu genel performansı maksimum düzeyde tutabilmek amacıyla yapılır.

 

 

Periyodik Bakım Neden Önemlidir?

 

Periyodik bakım çerçevesinde, belirli periyotlar içinde parçaların yıpranma hızları ve ömürleri dikkate alınır. Düzgün çalışmayan donanımlar, genel çalışma sisteminde de aksamalara yol açarak beklenmedik ve ani problemlerin çıkma olasılığını artırır. Tüm bu bozulmalar sürüş güvenliğini tehdit ederek kazalara yol açabilir. Trafikte yolcu güvenliğinin sağlanmasında büyük payı bulunan periyodik bakımların yaptırılmasıyla, geri dönüşü olmayan maddi ve manevi hasar ya da kayıpların önüne geçmek mümkün hale gelir.

 

Periyodik Bakım Neleri Kapsar?

Periyodik araç bakımı, araçta arıza yaratabilecek olan parçaların önceden tespit edilmesi için donanımların göz ve ekipmanlar aracılığıyla kontrol edilmesi sürecinden oluşur. Aynı zamanda, Teryaki Auto uzman ekibimiz tarafından araç donanımında yer alan elemanların genel ve detaylı kontrolleri sağlanarak sistemin düzgün çalıştığından emin olunur. Ağır bakımlarda ise triger kayışları, balata, şanzıman ve direksiyonun kontrolü sağlanır ve rot ayarı yapılır. Bütün bunlar Teryaki Auto'da özel eğitilmiş uzman ekiplerimiz tarafından disiplin ve titizlikle yapılır.

Periyodik Bakım Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Tedbir amaçlı ve bireysel olarak gerçekleştirilen normal araba bakımlarına karşın, Teryaki Auto uzman teknisyenlerce yapılan periyodik bakımların çizelgeleri araç sistemini kuran firmalar tarafından belirlenir. Buna bağlı olarak, şahsi araçlarda genellikle kilometre hesabı yapılarak koruyucu bakım süreleri hesaplanır. Turbonun bulunduğu veya ağır koşullarda kullanılan araçlarda, motor daha çok yıpranacağı ve yağ daha hızlı bozulacağı için, hızla gelişebilen olumsuz durumlara karşı önlem alabilmek adına periyodik bakımlar 6 ayda bir olacak şekilde daha sık yaptırılmalıdır. Trafikte hayatınızın güvencesi, aracınıza özen göstermekle başlar. Teryaki Auto servislerimize başvurup siz de bu gibi sorunları yaşama ihtimalini en aza indirgeyebilirsiniz.

img
WhatsApp
+905336012165
İnstagram
teryakiauto_bakim_servis
imgYardım
ACİL YARDIM