Adres
Beykent Sanayi Sitesi 5. Sokak No:174-175 Beylikdüzü / İstanbul
Yardım ihtiyaçiniz varmı?
7/24 her gün
sizin için hizmet vermekteyiz.
Çalışma Satleri
Hafta içi 08:00 - 20:15 Cumartesi 08:00 - 20:00
7/24 Yol Yardım Telefonu:0535 683 44 86

Beylikdüzü Yağ Filitresi Değişimi

Yağ filtresi, motor çalışırken yağın içinde yüksek ısıdan veya motorda oluşan patlamalardan dolayı yağın içine karışabilecek ve yağlamayı bozabilecek partiküllerin tutulmasını sağlayan parçadır.
Yağ filtresinin belli aralıklarla, aracın üretici firma tavsiyesiyle değiştirilmesi gerekir. Genellikle bu süre yağın değişimiyle aynı zamana denk gelir ve yağ değiştirilirken filtre de değiştirilmesi gerekir.
Filtre çok küçük delikleri olan bir yapı olduğu için belli bir müddet sonra tıkanır ve işlevini gerçekleştirememeye başlar. Böyle durumlarda değiştirilmezse filtre zarar görebilir ve delinebilir. Filtrenin delinmesi süzme işlemini yapamamaya sebep olur ve motorun çalışırken zarar görmesine sebep olabilir.
Filtre değiştirilmesi için öncelikle motordan yağın boşaltılması gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi yağ değişimi başlığında görüntülenebilir. Motordan yağ boşaltıldıktan sonra yine aracın marka ve modeline göre yeri tespit edilen filtre kısmı, uygun alet kullanılarak yerinden çıkarılır. Sökme esnasında motor parçalarına yağ bulaşmaması için filtrenin yuvası etrafına havlu sarılır. Dikkatlice çıkarıldıktan sonra yeni filtre takılmadan önce yeni filtrenin içine bir miktar yağ dökülür. Yağlaması yapılan yeni filtre dikkatlice yerine takıldıktan sonra yağ değişimi başlığındaki aşamalar takip edilerek değişim işlemi tamamlanır.

teryakiauto bu konuda titizlikle çalışmaktadır.

img
WhatsApp
+905336012165
İnstagram
teryakiauto_bakim_servis
imgYardım
ACİL YARDIM